Vítejte na stránkách TBC

T.B.C. je florbalovým klubem založeným partou nadšenců v roce 2000. Po pár postupech se usadil ve druhé lize, kde už je takřka "jako doma". Více se o tomto oddílu, který to myslí s florbalem opravdu vážně, dočtete na těchto stránkách, takže... dobrou zábavu.

Florbalisté získali před play-off skalp vítěze základní části
03.03.2017

Poslední 22. kolo Národní ligy nemohlo na postavení v tabulce už nic změnit. Králův Dvůr tak odjížděl na hřiště vedoucích Panthers s vědomím, že skončí pátý a začne čtvrtfinále play-off poprvé venku. Ačkoliv se mu nevydařil začátek, tak nakonec v divoké přestřelce porazil Pražany 12:9 a do vyřazovacích bojů může jít v dobré náladě.

Florbalisté Králova Dvora nezačali vůbec dobře. Sluka sice využil přesilovou hru a zareagoval tak na vedoucí gól Panthers. Domácí se nenechali zastavit a do šaten šli s vedením 4:1. Trenér Marek Michálek musel v šatně zvednout hlas a pokárat své svěřence. Důrazný proslov partu okolo kapitána Horkého probudil a od druhé třetiny hosté na hřišti dominovali.

Prostřední perioda skončila poměrem 7:2 pro Králův Dvůr, který si tak připsal nejjasnější vítězství v jedné části za celou základní část. První bod mezi muži zaznamenal při premiérovém startu v základní sestavě i Denys Poljanskyj. „Ze začátku jsem měl nervy, bál jsem se, že všechno zkazím, ale připsal jsem si asistenci a jsem šťastný,“ neskrýval radost obránce juniorského věku.

Jeho však zastínili jiní. Marek Sluka vsítil do branky Panthers hattrick a Tomáš Vondruška, který na hřišti odpracuje vždy penzum černé práce přihrál svým spoluhráčům dokonce čtyřikrát. Pražané sice ještě našli v sobě síly na vzdor, když se jim podařilo srovnat na 9:9, ale závěrečná desetiminutovka patřila Královu Dvoru, jenž třemi zásahy rozhodl o výhře 12:9.

„Diváci si přišli na své, ale já se opravdu nebavil. Na výhru nám stačilo dvacet minut ve druhé třetině, kterým předcházel totální kartáč v šatně. V naší hře jsou světlé chvilky, ale to v play-off stačit opravdu nebude,“ věděl Michálek hned po zápase. Králův Dvůr obsadil v konečné tabulce páté místo se 40 body. Do čtvrtfinále byl tak poprvé v historii vybrán a vyřazovací boje začne na půdě Chomutova, se kterým má letos vyrovnanou bilanci. U něj vyhrál 6:5, ale doma prohrál 4:6.

Panthers Praha – T.B.C. Králův Dvůr 9:12 (4:1, 2:7, 3:4)

Branky: 12. a 15. Veverka, 7. Toms, 17. Kölbl, 29. Hudec, 33. Šafránek, 44. Zelinka, 47. Tomeš, 48. Tomiška – 11., 36. a 53. Sluka, 22. a 26. Kebrle, 51. a 59. Dvořák, 21. Horký, 28. Olšiak, 34. Duchek, 37. Votava, 60. Kračunov. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:3. Střely: 34:38. Rozhdočí: Kytler, Sommer. Diváci: 86