Vítejte na stránkách TBC

T.B.C. je florbalovým klubem založeným partou nadšenců v roce 2000. Po pár postupech se usadil ve druhé lize, kde už je takřka "jako doma". Více se o tomto oddílu, který to myslí s florbalem opravdu vážně, dočtete na těchto stránkách, takže... dobrou zábavu.

Nervy drásající třetí zápas rozhodl až v nájezdech Horký
11.03.2017

Nejvyrovnanější duel série mají doposud za sebou Králův Dvůr a Chomutov. Po dvojutkání na severu Čech se tentokrát čtvrtfinále přestěhovalo na půdu hůře umístěného celku po základní části. Svěřenci Marka Michálka zvládli těžký zápas zejména po psychické stránce, když vyhráli 7:6 po nájezdech. O vítězství domácích rozhodl až kapitán Horký posledním možným pokusem.

Po gólových hodech, které byly k vidění v Chomutově, se naopak v Králově Dvoře čekalo na úvodní branku téměř až do poloviny zápasu. Netradičně z nájezdu otevřel skóre zápasu Horký. Rovněž hosté měli k dispozici trestné střílení, se kterým si na jedničku poradil Pastor. Domácí florbalisté využili mírnou převahu a do přestávky si vybudovali dvougólový náskok zásluhou Martina Kameše, jemuž byla souzena doposud spíše role náhradníka. „Na dva zásahy kašlu. Důležitější je, že jsme vyhráli a snad zítra urveme třetí bod,“ řekl po zápase Kameš.

Druhou trefou sice dodal Královu Dvoru psychickou výhodu, neboť se trefil devět sekund před koncem prostřední periody, ale Chomutov se nevzdal. Dokonce otočil vývoj zápasu na svou stranu a směřoval k vítězství. Tři minuty před koncem však Kubert poslal zápas do prodloužení. Hosté ještě přežili vyloučení Šnábla a k normální základní hrací době se muselo nastavovat deset minut.

Horký hrdinou

V průběhu nastavení se vyznamenali oba gólmani. Jak Novák, tak Šantora se vytáhli a svůj tým podrželi. Vítěze musely určit až nájezdy. V nich se nejprve střídaly oba celky na střídačku v jednotlivých sériích. Před tou poslední rozhodující byl stav nerozhodný 2:2 a k exekuci trestného střílení se postavili oba úspěšní hráči ze zápasu.

Zatímco chomutovského Pastora vychytal Novák, tak Šantora byl krátký na Horkého bekhend. Kapitán Králova Dvora tím dokonal hattrick a nasměroval svůj tým k vítězství 7:6. V sérii tak jeho tým vede 2:1 na zápasy a již v sobotu může slavit postup. Středočeši vyhráli teprve druhý rozstřel v této sezóně. Poprvé se radovali hned na startu ligového ročníku v úvodu sezóny proti Panthers.

T.B.C. Králův Dvůr – Florbal Chomutov 7:6 po nájezdech (0:0, 4:2, 2:4 – 0:0)

Branky: 29., 43. + rozhodující nájezd Horký, 39. a 40. M. Kameš, 37. Kebrle, 57. Kubert – 35. Pastor. 37. Šulc, 42. Andrle, 46. L. Fiala, 47. Turek, 53. Chocholoušek. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Střely: 26: 46. Rozhodčí: Kytler, Sommer. Diváci: 186.