Vítejte na stránkách TBC

T.B.C. je florbalovým klubem založeným partou nadšenců v roce 2000. Po pár postupech se usadil ve druhé lize, kde už je takřka "jako doma". Více se o tomto oddílu, který to myslí s florbalem opravdu vážně, dočtete na těchto stránkách, takže... dobrou zábavu.

Hattrick Horkého podruhé nestačil. Rozhodnutí padne v Chomutově
13.03.2017

Sportovní hala v Králově Dvoře byla svědkem dalšího čtvrtfinálového dramatu. Domácí tým se i počtvrté pustil s Chomutovem do nevídané přestřelky, ve které tentokrát byli úspěšnější o gól hosté, kteří vyhráli 8:7 a vyrovnali tak sérii na 2:2. Na hattrick Horkého odpověděl hned čtyřikrát na druhé straně Chocholoušek.

Oba týmy zřejmě chtěly vynahradit královédvorským fanouškům, že den před tím museli čekat na úvodní gól do poloviny zápasu, a nyní začaly pálit zostra. Po první přestávce se šlo do šaten za stavu 3:3. Stejně jako v utkáních v Chomutově, byla i v Králově Dvoře rozhodující prostřední perioda a zejména její závěrečná pasáž. V ní totiž dostali svěřenci Marka Michálka možnost pětiminutové přesilovky, která posléze byla vyšperkována ještě na početní výhodu pěti proti třem.

Místo vstřelených branek ale přišly inkasované, neboť hostující Chocholoušek se dvakrát obtočil kolem svého strážce a v obou případech zakončil úspěšně na vzdálenější tyč. „Kolaps ve druhé třetině nás mrzí a zejména blamáž, jakou jsme předvedli v naších přesilovkách. Věřím, že páté utkání bude vrcholem této povedené série, My se na ni opravdu těšíme,“ řekl po zápase Michálek. Domácí stihli ještě do přestávky snížit na rozdíl jedné branky, ale manko se jim již smazat nepodařilo. Chomutov totiž v poslední dvacetiminutovce odskočil znovu do dvoubrankového vedení. Rozhodující branku vsítil ve 47. minutě Pastor. Královu dvoru nevyšel vůbec ani závěrečný tlak a celá série se tak přesune k rozhodujícímu duelu do Chomutova.

Čtvrtfinálové série mezi Královým Dvorem a Chomutovem se musí divákům líbit. Ve čtyřech odehraných zápasech v ní padlo celkem již 58 branek. Po penaltovém rozstřelu, který byl k vidění ve třetím duelu, nechybělo ani tentokrát mnoho, aby se šlo znovu do prodloužení. Nestalo se tak. Chomutov srovnal na 2:2 a bude mít výhodu domácího prostředí v rozhodujícím pátém zápase. Podpořit královédvorské florbalisty mohou i fanoušci, pro které klub vypraví speciální autobus přímo od haly. Od haly se bude odjíždět v 16:30. Úvodní buly je poté naplánováno na 20. hodinu. Pátý duel o všechno ale Králův Dvůr vždy zvládl a navíc, pokud vedl v sérii 2:1 na zápasy, nikdy z ní neodešel jako poražený.

T.B.C. Králův Dvůr – Florbal Chomutov 8:7 (3:3, 2:3, 2:2)

Branky: 3.,8. a 39. Horký, 7. Kubert, 40. Dvořák, 43. Svoboda, 44. Fait – 11., 25., 35. a 38. Chocholoušek, 7. L. Fiala, 41. Fokt, 47. Pastor. Vyloučení: 3:2 + Fokt (Chomutov) 5 min., Využití: 2:0. V oslabení: 0:2. Střely: 24:41. Rozhodčí: Bališ, Varga. Diváci: 178.