Vítejte na stránkách TBC

T.B.C. je florbalovým klubem založeným partou nadšenců v roce 2000. Po pár postupech se usadil ve druhé lize, kde už je takřka "jako doma". Více se o tomto oddílu, který to myslí s florbalem opravdu vážně, dočtete na těchto stránkách, takže... dobrou zábavu.

Hořká tečka na závěr. Králův Dvůr ukončil sezónu debaklem
16.03.2017

Hrůzostrašný scénář, který si nikdo nepředstavoval ani v těch nejčernějších snech. Florbalisté Králova Dvora podlehli v pátém rozhodujícím čtvrtfinále Chomutovu vysoko 4:17 a sezóna pro ně skončila letos již ve čtvrtfinále.

Šok, zklamání, nevěřícné pohledy. To vše bylo vidět na florbalistech Králova Dvora již po pouhých pěti minutách zápasu. V tu dobu prohrávali nečekaně s Chomutovem 0:4 a hostujícímu týmu nepomohl ani oddechový čas či střídání gólmanů. „Neudrželi jsme balón. Místo toho, abychom se vyvinuli tlak na jejich bránu, tak jsme dělali jednoduché chyby. Nechávali jsme se běhat u nás v pásmu, jak chtěli,“ zhodnotil smutně první třetinu loučící se trenér Marek Michálek, který se neubránil v šatně slzám.

Ačkoliv se pokoušel Michálek své svěřence namotivovat, rozjetý Chomutov už nezastavil a domácí si došli pro nejpřesvědčivější vítězství v sérii poměrem 17:4. Králův Dvůr tak po dvou povedených sezónách, kdy došel pokaždé až do finále, končí letos už o dvě kola dříve. „Všechno to přebolí. Je těžké dostat se do zápasu, když každé střídání jsme prakticky gól. Chomutovu tam padlo vše, na co sáhli,“ hlesl smutně jeden z královédvorských střelců Jakub Votava.

Jeho i Michálka mrzelo, že Králův Dvůr prohrál takovýmto rozdílem i přes početnou podporu fanoušků, která dorazila s týmem k rozhodujícímu zápasu. „Série mohla skončit ví dramaticky, zasloužili by si to všichni. Čtvrtfinále bylo jinak vypjaté a vyrovnané. Chtěli víc a zaslouženě postoupili,“ zhodnotil celou sérii Votava.

Florbal Chomutov – T.B.C. Králův Dvůr 17:4 (10:2, 4:1, 3:1)

Branky: 5., 22. 32. a 44. Pastor 1. a 9. Šarša, 11. a 19. Bejček, 41. a 54. L. Fiala, 24. a 29. Chocholoušek, 1. Turek, 3. Štěrba, 11. Fokt, 17. Kopp, 19. Jäschke – 14. Duchek, 19. Horký, 39. Votava, 46. Vondruška. Vyloučení: 3:2, navíc Pačmag (CV) 5 minut. Využití: 1:1. Rozhodčí: Kropáček, Novák. Diváci: 450. Střely na branku: 33:23.